| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Capacitance | 1 mF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | ±20 % |
| Packaging | Bulk |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Voltage Rating | 25 V |
| Height - Seated (Max) | 13.5 mm |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 15 mΩ |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.5 A @ 100 kHz |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49536
Ext.Price$0.49536
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49536 | $0.49536 |
| 10 | $0.39542 | $3.95420 |
| 25 | $0.36181 | $9.04525 |
| 50 | $0.33106 | $16.55300 |
| 100 | $0.30293 | $30.29300 |
| 300 | $0.26634 | $79.90200 |
| 500 | $0.23416 | $117.08000 |
| 1000 | $0.21961 | $219.61000 |
